2017 Kitaplık Modelleri

  • 17 Ağustos 2017
  • 830 kez görüntülendi.

Evinizin dekorasyonunda önemli yeri olan kitaplıklarınızı önemle seçmelisiniz. Peki evlerin modern ve renkli yüzü kitaplıkların seçiminde neler göz önünde tutulmalı ve nelere dikkat edilmelidir? Genç odasında kullanacağınız kitaplık ile salon için aradığınız model birbirinden farklı olmalıdır.

Merhabalar,

Evinizin dekorasyonunda önemli yeri olan kitaplıklarınızı önemle seçmelisiniz. Peki evlerin modern ve renkli yüzü kitaplıkların seçiminde neler göz önünde tutulmalı ve nelere dikkat edilmelidir?

Genç odasında kullanacağınız kitaplık ile salon için aradığınız model birbirinden farklı olmalıdır.  İlk gençlik dönemi için oda takımının içinde yer alan modeller yeterli olabilir. Yatak odanızda bir kitaplık düşünüyorsanız, odanız özel alanınız olduğundan seçiminizi dilediğiniz özgürlükte yapabilirsiniz. Salonda kitaplık bulundurmayı düşünüyorsanız, modern raf sistemlerini deneyebilir ve kitaplığınızı hem görsel hem de işlevsel olarak kullanabilir; dekoratif bir özellik katabilirsiniz. Odanızın bir alanında oluşturduğunuz küçük bir çalışma köşesi için mini ebatlarda ve oldukça estetik tasarlanan hoş bir 2017 Kitaplık Modelleri içinden birisini seçmeniz hem mekanınızı güzelleştirecek, hem de gündelik okumalarınız için işinizi görecektir. En iyi dekorasyon ekibi olarak 2017 kitaplık modelleri seçiminde nelere dikkat etmelisiniz araştırdık.

2017 Kitaplık Modelleri seçiminizde mekanınızın boyutları önemli bir rol oynamaktadır. Geniş mekanlarda daha modern ve tarz modellere yönelebilirsiniz ancak dar alanlarda zarif görünümlü ve sade tasarımları tercih etmeniz gerekebilir. 2017 Kitaplık Modelleri seçerken dar mekanlar için boydan boya raf sistemleri oldukça modern, hem de ideal bir tercihtir. Geniş mekanlarda ise sade ve zarif raf sistemleri, mekanda gereksiz boşluklar oluşturabileceğinden, geniş ortamlarda raf sistemleri, bilgisayar masası, çalışma ortamı, CD’ lik gibi tasarımları da kapsayan detaylı bir model olmalıdır. Raflı kapaklı modeller, dar mekanlar ve oturma odaları gibi günlük alanlarda dar, geniş, mini  gibi çok çeşitli ebat seçenekleriyle kullanılabilir. Ancak salonlarda kapaklı modeller yerini sadece raflı ve daha dekoratif, raf sisteminin yanında vitrin özelliği de bulunan modern tasarımlara bırakmalıdır. 2017 Kitaplık Modelleri içerisinden modern tasarımlar seçebilirsiniz.

2017 Kitaplık Modelleri, küçük bir aksesuar değildir ve çoğu zaman kaliteli bir model senelerce kullanılır. Bu sebeple kitaplık sisteminde kullanılan metal ve dikmelerde A1 kalite; raf sistemlerinde 1. sınıf mobilya suntalarının kullanılmış olması önemlidir. Ayrıca meşe ya da ceviz kaplama kitaplıklarda kalitenin göstergeleri arasındadır. 2017 Kitaplık Modelleri birini seçip kullanacağınız mekanın oturma grubundan tutun da perdelere dek renkleri, desenleri ve konseptleri alacağınız kitaplık ile uyuşmalıdır. Modern donanımlı bir salonda etnik çizgileri andıran ya da antika tasarımıyla dikkat çeken bir kitaplık hoş durmayacaktır. Kitaplığınızı seçerken mekanın ana konsepti ve dekorasyon tarzını mutlak düşünmelisiniz.

En iyi dekorasyon ekibi olarak sizler için 2017 Kitaplık Modelleri içeren bir galeri oluşturduk.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Giyinme Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde en güzel giyinme odası, en iyi giyinme odası dekorasyonu ve giyinme odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ