2018 Duvar Kağıtları

  • 16 Temmuz 2018
  • 155 kez görüntülendi.

Ev dekorasyonunuzu harika hale dönüştürmek sadece mobilyalar ve aksesuarları seçmekle olmuyor maalesef. Her ayrıntıyı ince ince düşünüp, birbirine uyumlu dekorasyonu oluşturmalısınız.

Merhabalar,

Ev dekorasyonunuzu harika hale dönüştürmek sadece mobilyalar ve aksesuarları seçmekle olmuyor maalesef. Her ayrıntıyı ince ince düşünüp, birbirine uyumlu dekorasyonu oluşturmalısınız.

2018 iç mekân duvar kağıtlarında; çiçek desenleri, vintage ve country detaylar oldukça fazla görünmektedir. Bunun yanı sıra geometrik desenler, tuğla ve ahşap görünümlü duvar kâğıtları ve eskitme modeller de trendler en çok kullanılan duvar kâğıtlarıdır. Duvarların dekorasyonu her açıdan oldukça önemlidir. Günümüzde, duvarlardan başlamak üzere alanları süslemek için çok sayıda çeşit bulmak mümkündür. Renkler, kaplamalar, dokular oldukça fazla her ihtiyaca uydundur.

2018 duvar kağıdı seçerken 2018 sezonun renklerini ve modellerine bakarak duvar kağıdı seçmelisiniz. Koyu renk ve çok desenli duvar kağıtları odanızı karanlık gösterebilir. Bu yüzden renk tonlarında seçmelisiniz. Elinizle duvar kağıdının kalitesini mutlaka kontrol edin. Yumuşak dokulu duvar kağıtları olmasına da dikkat edin her zaman daha dayanıklı olur. Kolay temizlenebilir olması hem hijyen açısından hem de uzun yıllar kullanılması açısından çok önemlidir.

Duvar Kağıdı Kullanımı

Önce odanın kullanım amacına göre ve dekorasyonuna uygun duvar kağıdı seçmelisiniz. Duvar kağıdının seçiminde dekorasyonunuza uygun olmasının yanısıra uygulanacak oda ve duvarların yapısı da oldukça önemlidir. Örneğin oturma odası, yatak odası, koridor gibi nem almayacak alanlar için her tür duvar kağıdı kullanılabilir. Ama banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli alanlarda vinil gibi bu nemi kaldıracak ve sabunla silinebilecek bir duvar kağıdı seçimi yapmalısınız ki amacınıza uygun olsun. Ayrıca, eğer duvarlarınız pürüzlüyse, kalın kabartmalı, kağıt veya ekspanse ve yoğun desenli duvar kağıtları daha iyi durur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ