2018 Mutfak Perde Seçimi

Peki 2018 mutfak perde seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Mutfak için perde seçimleri yaparken ilk akla gelmesi gereken güneş ışığından sonuna kadar faydalanabilen saydam tasarımların en doğru ve dikkat edilmesi gereken en önemli şey olarak söyleyebiliriz. Mutfaklar çok sık ziyaret edilen çalışma ortamlarıdır ve bu tarz alanlar için kesinlikle doğal ışık yeterli seviyede mekâna dolmalıdır.

  • 28 Şubat 2018
  • 154 kez görüntülendi.

Merhabalar,

Dekorasyonda bir bütünlük sağlanması adına yaşam alanlarında kullanılacak perde seçimleri, hem alanın tarzına ve çizgilerine hitap etmeli, hem de mekânın kullanım amacına yönelik dekorasyonlar uygulanmalıdır. Perde seçimi bir mekân için en önemli detaylardan biridir ve büyük görüntü oluşturur. Odanın ruhuna hitap eden renk ya da desenlere sahip olmalıdır. Bunlarla birlikte konu mutfak perdesi seçimi ise biraz daha farklı unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Mutfak deyince daha çok çilekli, kirazlı, allı morlu, hareketli perde ve tül modeller gibi akla geliyor. Ancak son yıllarda değişen dekorasyon anlayışıyla ve modernize edilmiş mutfakların ankastre setleri ile ortaya çok daha farklı perde modelleri yerlerini aldı. Bunlar içinde bulunan siyah mutfak perde modelleri ile iddialı tercihler de kullanılıyor.

Peki yaparken nelere dikkat edilmeli?

Mutfak için perde seçimleri yaparken ilk akla gelmesi gereken güneş ışığından sonuna kadar faydalanabilen saydam tasarımların en doğru ve dikkat edilmesi gereken en önemli şey olarak söyleyebiliriz. Mutfaklar çok sık ziyaret edilen çalışma ortamlarıdır ve bu tarz alanlar için kesinlikle doğal ışık yeterli seviyede mekâna dolmalıdır. Mutfak perde modelleri arasında ışığı başarılı şekilde geçiren saydam yapıya sahip perdeler en doğru seçimlerdir aynı zamanda temizlik açısından da önemlidir. Mutfak için birbirinden farklı yapılara sahip birçok farklı mutfak perdesi bulunuyor, seçimlerinizi yaparken hem mekânın ruhuna uygun olması hem de kullanım açısından sizi rahatlatacak dekorasyonlar seçmelisiniz.

2018 mutfak perde seçimi yaparken dikkat eteniz gereken hususları maddeler halinde sıralıyalım.

Kendi tarzınıza uygun olarak klasik, modern, spor, vintage veya renkli ve hareketli mutfak perde modelleri seçilmelidir.

2018 mutfak perde seçimi için şığı geçiren saydam perde tasarımları ile mekanın ihtiyaç duyduğu ve şık gösteren ışığı yakalayın.

Mutfak perdesi seçerken kullanım açısından son derece pratik olan katlanabilir perdeleri tercih edebilirsiniz. Mutfak perdeleri ile gündüz güneş ışığından rahatça faydalanırken, akşam saatlerinde dışarıdan mutfak içinin görünmesini rahatça engelleyebilirsiniz.

2018 mutfak perde seçiminiz dekor açısından büzülebilen perdeler diğer bir alternatif olabilir, tıpkı katlanabilir perdeler gibi kullanışlı ve rahat tasarımlardır aynı zamanda göze hoş gelir.

Mutfak için kısa ve küçük perdeler kullanabilirsiniz, kısa perdelerin temizliği kolaydır aynı zamanda küçük mutfak pencereleri için göz yormayan en ideal perde seçimidir.

Mutfağın çok fazla güneş ışığı aldığını düşünüyorsanız ve mutfak içi fazlasıyla ısınıyor ise ahşap tasarımlı dekorasyonlar en iyisi olacaktır.

Küçük mutfaklar için açık renk perdeler daha uygun seçimlerdir, mutfağı daha ferah ve büyük gösterir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde avize alırken nelere dikkat edilmeli, avize seçimi nasıl yapılmalı ve aydınlatma seçimi nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ