Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Fayans temizliğinde dikkat edilecek en önemli nokta temizliğin sürekli olmasıdır. Uzun süre temizlemezseniz temizlemek istediğinizde durum güçleşecektir. Fayans temizliğini kolayca yapabilmek için bazı yöntemler var en iyi dekorasyon ekibi olarak araştırdık.

  • 13 Şubat 2018
  • 100 kez görüntülendi.

Merhabalar,

Mutfak, banyo ve tuvalet gibi yerlerde bolca kullanılan fayanslar zamanla kirlenir. İki fayansın arasındaki noktalar koyulaşmaya başlar ve kötü bir görünüme yol açar. Fayans temizliğinde dikkat edilecek en önemli nokta temizliğin sürekli olmasıdır. Uzun süre temizlemezseniz temizlemek istediğinizde durum güçleşecektir. Fayans temizliğini kolayca yapabilmek için bazı yöntemler var en iyi dekorasyon ekibi olarak araştırdık.

En kullanışlı yöntem olarak tuvalet deliği çevresine ya da fayanslarına limon suyu ve boraks karışımı sürerek 15 dakika beklettikten sonra fırçalayarak durulayın. Fayans temizliği olarak verebileceğimiz ilk fikir.

Doğal malzemelerden fayans temizliği nasıl yapılır diyorsanız; tuvaletin her tarafına sirke dökerek 1 saat kadar bekletin. Ardından fırçalayarak bol su ile durulayın. Ya da lavabo, tuvalet, banyo ve fayanslarınızı saf elma sirkesi ile fırçalayarak 1 saat beklettikten sonra durularsanız doğal ve derinlemesine temizlik yapmış olursunuz.

Farklı fayans temizliği nasıl yapılır diyorsanız bir başka fikrimiz de şöyle: Karbonat çamaşır, suyu karışımıyla da fayanslarınızı temizleyebilirsiniz. Bir kaba 3 ölçü karbonat, 1 ölçü çamaşır suyu koyun ve fayansın üzerine biraz su dökün. Ardından bütün yüzeye bir fırça yardımıyla karışımı yayın ve yarım saat kadar beklemeye bırakın. Ardından karışımı bir sünger yardımıyla alın ve fayansları iyice durulayın. Çamaşır suyu kullandığınız için temizlik sırasında dikkatli etmelisiniz.

Hem tuvaletinizi hem banyonuzu çok hızlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyorsa temizleme sıvısına 1 Türk kahvesi fincanı çamaşır suyu ekleyerek uygulayın.

Tuvalet fayanslarınıza kola dökerek içindeki asidin yardımıyla 1-1,5 saat bekledikten sonra fırçalayarak durulayın.

Ayda bir defa lavabo, tuvalet ve banyo küvetinizi tuz ruhu ile temizleyerek derinlemesine temizlik yapın.

Tabi ki en önemlisi bu uygulamaları düzenli olarak yapmanız ki her defasında güzel sonuç alabilesiniz.

Fayans temizliği nasıl yapılır da ki en önemli madde günlük nasıl yapmanız gerektiğidir bizce. Günlük fayans, tuvalet ve banyo temizliğini 1 ölçü deterjan, 1 ölçü ispirto ve 1 ölçü limon suyu karışımı ile fırçaladıktan sonra durulayarak yapabilirsiniz.

En iyi dekorasyon ekibi olarak en iyi temizlik fikirlerini size aktarmaya çalıştık umarız beğenirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 İtalyan Mutfak Dolap Modelleri başlıklı makalemizde 2018 en güzel mutfak dekorasyonu, 2018 italyan mutfak dolap modelleri ve 2018 italyan mutfak dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ