Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

 • 21 Şubat 2017
 • 649 kez görüntülendi.

Merhabalar,

Dekorasyonda yatak odaları, yaşam alanlarındaki en özel alanlardan bir tanesidir. Bunun için özel dekore edilmesi gereken alanların başında gelir. İlk olarak odanın büyüklüğüne göre mobilya tercihleri yapmak önemlidir.

Yatak odaları uyku kalitesini belirlediği için, kullanılan renkler çok önemlidir. Önemle üzerinde durulması gereken bir diğer konu da odaların aldığı ışık miktarıdır. Çünkü içeriye giren ışık miktarı uyku kalitesini ve kullanılması gereken renkleri belirler. Çok ışık alan bir yatak odasında koyu tonlar tercih edilmelidir. Çok az ışık alan yatak odalarında da pastel renkler kullanılmalıdır. Sade ve huzur verici bir yatak odası dekorasyonu psikolojinizi etkiler. Günümüzde birçok tarz ve ürün bulunmaktadır. Seçimlerinizi istediğiniz şekilde yapıp kendi tarzınızı dekore edebilirsiniz.

Farklı tarzlarda yatak odası dekorasyonu yapmak isteyenler için bir araştırma yaptık

Feng Shui, kelime anlamıyla ‘Rüzgar’ ve ‘Su’ yani doğayı etkileyen iki akıcı güç. Feng Shui ile yaşadığımız mekanı bizi enerji ve huzur verecek şekilde düzenlemek amacıyla dekore edilmektedir. Feng Shui sadece dekorasyondan ibaret değil, bir yaşam tarzıdır. Evrenin düzenine ve doğanın dengesine uyumlu yaşama sanatıdır.

seçimi yaparken tüm dekor ürünlerinin birbirine uyumlu olması gerekir. Sonuçta bir tarz olan Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu bir bütün halinde dekore edilir.

Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu için nelere dikkat edilmeli sizler için araştırdık

 • Yatak odanızın dekorasyonunda ağır ve canlı renk tonlarından kaçınıp, pastel ve mat tonları tercih edin. Ruhunuzu dinlenmekten alıkoyacak renkleri seçmeyin. Renkli olmasını istiyorsanız duvar renginden ziyade küçük dokunuşlar ve aksesuarlarda renkliliği gösterin.
 • Yatak örtüsü, nevresimler ve ya perdeler düz renkli seçilmeli. Eğer düz renkli değilse, geometrik şekiller içermemeli. Çünkü keskin çizgiler negatif enerji yayarak sizi rahatsız ederler.
 • Elektronik eşyaları yatak odanızda bulundurmayın! Yatak odanızda TV, müzik seti, bilgisayar gibi elektronik aletler olmamalı. Çünkü bu tip aletler sağlığınız için zararlıdır.
 • Yatak odanızın ışıklandırması, ihtiyaca göre ayarlanabilir seviyede olabilir. Fazla ışık negatif enerji yayar. Dilerseniz mumlar ile hem sağlıklı hem huzurlu hem de loş bir ışık sağlayabilirsiniz.
 • Feng Shui Yatak Odası dekorasyunu için bulunması gerekli gibi görünen bitkilerin kullanılması sadece bazı durumlarda geçerlidir. Bitkiler sadece hasta olan kişilerin odasında yang enerji yaymak için kullanılır. Bir hastalığınız yoksa bitkiler evin başka bölümlerinde bu dekorasyonu tamamlayabilir.
 • Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu aksesuarlarının içiresinde akvaryum, mini şelale gibi ‘su’ içeren araçlar bulundurmayın. Su, enerjiyi harekete geçirir ve dinginliği bozar. Çalışma odalarınızda bu tarz dekorlar bulundurabilirsiniz.
 • Yatağınızı, yattığınızda ayaklarınız kapıya bakmayacak şekilde yerleştirin.
 • Yatak odanızda ayna bulundurmayın. Yine aynalar enerjiyi yansıtırlar ve enerji hareketinin akışını sağlarlar. Sizin ihtiyacınız olan Yang değil Ying, yani pasif, rahatlatıcı ve huzur verici enerjidir.
 • Dekorasyonunuzda zihninizi yoracak ağır sanat eserlerinden, özellikle de sürrealist tablolardan kaçının. Odanız gibi aksesuarlarınızın da sade olmasına dikkat edin.
 • Gereksiz eşya, detay ve yoğun mobilyalar kullanmamaya özen gösterin. Ferah bir rahat odası, ruhunuzun da ferah olmasına yardımcı olacaktır.

Umarım Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu için size yardımcı olmuşuzdur. Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu hakkında yanlış olan bilgilerinizi yaptığımız araştırmaya göre yenileyebilirsiniz. Sizin de istediğiniz huzurlu ve ferah bir yatak odası ise Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu örneklerinden birini kendi odanıza uygulayabilirsiniz.

En iyi dekorasyon ekibi olarak sizler için seçtiğimiz en iyi Feng Shui Yatak Odası dekorasyonu galerimize bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Avangarde Tv Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde 2017 Avangarde Tv Ünitesi Modelleri, 2017 en güzel Avangarde Tv Ünitesi Modelleri ve Avangarde Tv Ünitesi Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ