Lüks Yemek Odası

  • 23 Şubat 2017
  • 734 kez görüntülendi.

Merhabalar,

Dekorasyonda yemek odası mobilyalarının doğru dizaynı ve bunun yanı sıra konforu, kalitesi ve şıklığı önem taşımaktadır. Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır sizler için araştırdık. Yani yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir inceledik.

Yemek odası masası seçimi, aile üyelerinin sayısına göre belirlenmektedir. Kalabalık aileler için daha büyük yemek masaları, küçük aileler için ise daha küçük masalar tercih edilebilir. Yemek masaları için ideal boyut 6 kişiliktir ve birçok masada da, büyüyebilen özellik vardır. Bu durumda 8 kişilik olabilen masaların sandalyeleri genelde ayrı olarak satıldığı için, kaç adet alacağınızı sizin seçmeniz gerekmektedir. Yemek odası dekorasyonunda en doğru şekli bulabilmek adına deneme yanılma yönteminden de faydalanılabilir. Yemek odası dekorasyonu yaparken yemek masasını merkez olarak kabul etmeli ve yemek odası konsol modeli ve vitrin modelini yemek masasına uygun bir şekilde konumlandırmalısınız.

dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Özellikle renkler ihtişamın belirleyicisidir ve altın, gümüş ve koyu renkler bu tarza daha uygundur. Klasik, Ottoman ve Osmanlı tarzları bu dekorasyona uygun tarzlardır. En önemli detay ise yemek masa grubunuz salonunuzla aynı mekanda bulunuyor ise salon ve yemek masası grubunuz birbirine uyumlu olmalıdır.

Eğer lüks Yemek Odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız masa ve sandalyeler takım olacaktır. Lüks Yemek Odası için gerekli olan sandalye seçimi konusunda kendi beğendiğiniz ürünleri tercih edebileceğiniz gibi, takım için kullanılan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kadar sandalye alıp, gerekli olan sayıda kullanabilirsiniz. Puf ya da tabureler Lüks Yemek Odası dekorasyonunda pek tercih edilmez ve kullanışlı da olmaz. Bu nedenle lüks sandalyeler kullanılmaktadır. Bazı dekorasyon stillerinde farklı renkteki sandalyeler kullanılmaktadır. Bu oldukça hoş görünen bir tasarımın ortaya çıkmasına neden olmakla birlikte, yanlış seçimlerle kötü bir görüntü olabilir.

Lüks Yemek Odası için tercih edilen malzemeler kaliteli olduğunda, oldukça dayanıklı olmaktadır. Bu durumda fiyatlar da oldukça yüksek olacaktır. Bazı yemek masalarında iç kısımlarda masada kullanılan malzemelerin saklanması için küçük alanlar bulunmaktadır ve bu özelliklere göre satılmaktadır. Bu tür fonksiyonlar da eklenirse masa daha yüksek bir fiyata satılabilmektedir. Biz de sizler için en Lüks Yemek Odası dekorasyonlarını bulup bir galeri oluşturduk. Meraklılarına yardımcı olacak galerimizi gezmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Ottoman Aksesuar başlıklı makalemizde cam aksesuar modelleri, en iyi salon aksesuarları ve en şık salon aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ