Muhteşem Gazebo Aydınlatmaları

Geniş bahçesi olan müstakil evlerde yada site bahçelerinde bunlara rastlamak mümkündür. Fakat çoğu zaman bu gazebolara iç dekorasyonu yapılmaz. Oysa Gazebolara iç dekorasyonu yapıldığı zaman muhteşem sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

  • 31 Ekim 2016
  • 623 kez görüntülendi.

Merhaba arkadaşlar,

Gazebo; vikipedianın tarifine göre dört, sekiz veya altı kenarlı olan bahçe veya geniş alanlara kurulan kamelya biçimindeki yapılardır. Biz bunlara kamelya da diyebiliriz yani.

Geniş bahçesi olan müstakil evlerde yada site bahçelerinde bunlara rastlamak mümkündür. Fakat çoğu zaman bu gazebolara iç dekorasyonu yapılmaz. Oysa Gazebolara iç dekorasyonu yapıldığı zaman muhteşem sonuçlar elde etmek mümkün oluyor. Özellikle gazebo aydınlatmaları ile çok güzel sonuçlar alınabilir. Yaz aylarının akşamlarında sıcaktan bunalan aileler bahçelerinde yaptırdıkları gazebo içerisinde serin ve keyifli saatler geçirebilirler. Aynı zamanda güneşli günlerin sıcağından kavrulduğunuz zaman ihtiyacınız olan gölgeye gazebolarınızla kavuşabilirsiniz. Üstü kapalı olduğu için iyi bir gölge alanı olabilir. Gazebolarda gölgeden ve rüzgardan korunmak için yanları kapalı gazebolarda yapmanız mümkün. Özellikle İngiltere evlerinde yaygın olan gazebolar ya da kamelyalar son dönemlerde türk evlerinin bahçelerini de süslemeye başladı. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan gazebolarda ülkemizde çok fazla dekorasyon yayılmamaktayken yabancı ülkelerde gazebo dekorasyonlarına çok fazla önem verilmektedir.

Bizde de sizler için en muhteşem gazebo aydınlatma örneklerini bir araya topladık. Umarım gazebo sahibi olan aileler için ilham veren fikirler olur.

Bir önceki yazımız olan 2017 En Güzel Ev Planları başlıklı makalemizde 2017 En Güzel Ev Planları, 2017 ev planları ve 3+1 ev planları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ