Renkli Salon Dekorasyonu

  • 16 Şubat 2018
  • 181 kez görüntülendi.

Renkli salon dekorasyonu yaparken belirli dekorasyon kuralları da bize rehberlik ediyor ve bu dekorasyon kurallarının başında da renklerin yansıttığı duygular olduğu görülüyor. Ancak dekorasyonda aslında tüm ezberleri bozabileceğini de unutmamak lazım. Yani eğer evinizde bazı yaşam alanlarınızda renkleri bir vurgu aracı olarak değil de amaç olarak kullanmak istiyorsanız bu da mümkün.

Merhabalar,

Evimizin en önemli yaşam alanı olan salon dekorasyonu her zaman özendiğimiz yerlerin başında gelir. Kendi fikirlerimize ve tarzımıza göre dekore etmeye çalışırız. Söz konusu ev dekorasyonları olduğunda mobilyalarda, duvarlarda ve aksesuarlarda kullanılan renkler genellikle hep belirli uyum ve tonlamalarda oluyor. Bunun elbette çok geçerli nedenleri var. Mesela renk uyumunun seçtiğiniz tarza göre şekillenmesi ve mobilya tercihlerine etki etmesidir. Mobilya tasarımlarındaki inceliklerin belirli renklerde daha çok ortaya çıkmasıdır. Mobilyaların yerleşimine göre aşırı renkler kullanmanın yaşam alanlarını yorucu ve boğucu bir atmosferle kaplamasıdır…

yaparken belirli dekorasyon kuralları da bize rehberlik ediyor ve bu dekorasyon kurallarının başında da renklerin yansıttığı duygular olduğu görülüyor. Ancak dekorasyonda aslında tüm ezberleri bozabileceğini de unutmamak lazım. Yani eğer evinizde bazı yaşam alanlarınızda renkleri bir vurgu aracı olarak değil de amaç olarak kullanmak istiyorsanız bu da mümkün. Peki, evlerimizin dizaynında başrolü kapacak olan cesur ve güçlü renkleri kullanırken göz yorucu bir ortam oluşmaması için ne yapmak lazım? Kuvvetli renkleri dekorasyonumuzun merkezinde nasıl kullanabiliriz ve nasıl başarılı oluruz? İşte tüm bu soruların cevapları, birbirinden şık örnekleri Renkli salon dekorasyonu yazımızla ve galerimizde sizlere sunuyoruz. Ne kadar anlatılırsa anlatılsın dekorasyonları görsel olarak görmeniz kafanızdaki tarzı daha iyi canlandırmaya yarayacaktır.

Renkli salon dekorasyonunda güçlü renklerin çarpıcı dekorasyonları oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli şey geçiş tonlamalarıdır. Renkli salon dekorasyonunda farklı ve çarpıcı renkleri bir arada kullanmak için sade bir görüntü oluşturabilmek şart ve bunun için de ne kadar farklı olursa olsun tüm renklerin bağ kurabileceği daha nötr tonlardan bir fon ve geçiş alanı oluşturmak gerekiyor. Renkli salon dekorasyonu uygularken hangi renkleri kullanmak istediğiniz mutlaka tercih ettiğiniz dekorasyon tarzı ile uyum göstermeli aksi takdirde absürt ve anlamsız bir görüntü ortaya çıkabilir. Renkli salon dekorasyonunuzu doğal, sıcak ve canlı renkleri harmanlamak istiyorsanız tropikal ya da Akdeniz tarzı bir dekorasyonu tercih etmeniz mükemmel bir ahenk meydana getirecektir.

Farklı tarzlardaki farklı dekorasyonları görmek istiyorsanız galerimize bakmanızı tavsiye ederiz, iyi seyirler.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Çocuk Odası Modelleri başlıklı makalemizde 2018 çilek çocuk odası, 2018 çilek çocuk odası dekorasyonu ve 2018 çilek kız odası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ