Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

  • 05 Şubat 2017
  • 466 kez görüntülendi.
Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

İnsanlar evlerine önem verir bu yüzden değişik dekorasyon fikirleri üretirler. Fakat bu fikirler sonucu yapılan ev dekorasyonu istenildiği gibi olmayabilir. İnsanlar o kadar emek verdikten sonra ve para harcadıktan sonra evlerinin dekorasyonunun istedikleri gibi olmaması canlarını sıkıyor ve evlerinin dekorasyonunun neden bekledikleri gibi olmadığını bulmaya çalışıyorlar. Bizde sizlere ev dekorasyonunda yapılan hataları aktaracağız. Bu sayede evinizin dekorasyonu sırasında nerede hata yatığınızı görebilirsiniz. Bu konuda ilk olarak hem ucuz olsun hem de dört dörtlük olsun mantığını yok etmelisiniz. Çünkü eviniz için cimrilik yaptığınız takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzu yapacağınız zaman bazı ürünleri uygun fiyata almış olabilirsiniz. Fakat bu bütün evinizdeki ürünleri uygun fiyata alacağınızı göstermez.

Ev dekorasyonu yaptırdıktan sonra pişman olmamanız için nasıl bir ev istediğinizi tam olarak karar vermelisiniz. Aynı zamanda evinizin spor bir tarzda mı olacağına yoksa klasik bir ev mi olacağına tam olarak karar vermeniz gerekir. Evinizin bir bölümünde altın sarısı ve işlemeli çerçeveler dururken bir bölümünde sportif bir koltuk olması bir karışıklığa sebep olabilir ve evinizin dekorasyonu için iyi olmaz. Ev dekorasyonu sırasında ev aksesuarları seçerken de insanlar birçok hata yapmaktadır. Bu hataların başında ise evinizin renkleriyle uyumu olmayan veya evinizde eşyalara gör oldukça zıt düşen ev aksesuarları kullanılmasıdır. Çerçeve ve koltuk örneği aslında bu duruma da bir örnektir.

Ev dekorasyonlarında en çok yapılan hatalardan birisi de evdeki eşyaların büyüklüğü ile uyumlu büyüklüklerde eşyaların kullanılmamasıdır. Evinizde bulun eşyaları genellikle minimal ölçülerde seçtiyseniz evinizdeki tablonun boyutu çok büyük olduğu takdirde göz yorabilir ve evinizdeki parçalarla da uyumsuzdur. Ev dekorasyonu sırasında renklerde çok önemlidir. Fakat insanlar genellikle evlerinde seçtikleri renklerde çok büyük hatalar yaparlar. Örneğin küçük olan evlerde koyu renk kullanılması oldukça riskli ve hatalı bir tercihtir. Eviniz küçükse saha geniş ve aydınlık bir hava kazandırmak için krem gibi açık renkler kullanmanız gerekir. Koyu renk kullanmak istiyorsanız evinizde bu tercihinizi aksesuarlardan yana kullanmak daha mantıklı bir tercihtir.

 

Bir önceki yazımız olan En Güzel Tv Üniteleri başlıklı makalemizde en güzel televizyon üniteleri, En Güzel Tv Üniteleri ve En Güzel Tv Üniteleri Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ