Vintage Salon Dekorasyonu

  • 02 Mart 2017
  • 851 kez görüntülendi.

Merhabalar,

Farklı tarzda evini dekore ettirmek isteyenler için harika bir tarz. Vintage “geçmişin modasına ait” anlamına gelmektedir ve modernize edilerek eşsiz ve farklı dekorasyonlar haline gelebilir. Alışılagelmiş tarzların dışında olan eminiz ki ilginizi çekecektir. Vintage salon dekorasyonu uygulayabilmek için evinizin her aksesuarını bu tarza göre seçmeniz gerekir. Biraz yorucu bir iş gibi görülse de sonucunda harika hissedebilirsiniz. Belirli bir dönemi evinizde tekrar canlandırmak için Vintage tarzına güvenebilirsiniz. Modern Vintage Salon Dekorasyonu için titiz davranmalısınız.

Vintage salon dekorasyonu tarzını yakalamak için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Vintage Salon Dekorasyonu yapmak cesaret işidir de denilebilir. Vintage Salon Dekorasyonu yaparken aynı zamanda salonunuz içerisindeki yemek bölümünde kullanacağınız masa ve sandalyeler, mobilya takımlarınız, vitrin bölümünüz, tv ünitesi gibi parçaların da birbiriyle uyumlu olması gerekir. Her bir aksesuar Vintage salon dekorasyonuna uygun olmalı. Vintage Salon Dekorasyonu içerisinde yemek bölümünü klasik bir tarz seçip oturma gruplarını vintage tarzı yaparsanız birbirine uyumsuz ve karmaşık bir görünüm oluşturursunuz. Bu yüzden evinin her bölümünü değiştiren insanlar için daha uygun olacaktır diyebiliriz. Vintage Salon Dekorasyonu hazırlarken renklere dikkat edin. Genellike renkli olan bu tarzı yaparken 3 renk kullanmanız daha modern bir tarz yaratacaktır. Vintage Salon Dekorasyonu yaparken perdelerinize önem vermelisiniz. Vintage Salon Dekorasyonu tarzlarının tümünde renkli fon perde kullanılmaktadır. Siz de evinizi dekore ederken bu renkli ama modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Vintage Salon Dekorasyonunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, gösterişli olan bu dekorasyonda çok eşya değil uyumlu ve az eşya kullanmanız olacaktır. Çok eşyayı bir araya getirip boğucu bir ortam yapmanızı istemeyiz.

Vintage Salon Dekorasyonu için sandıklarınızdan çıkaramadığınız dantelleri kullanabilir sadece bu tarza uygun harika detaylar yakalayabilirsiniz. Tabi ki dantelleriniz de bu havaya uygun olması gerekir. Belirli odak noktaları oluşturup sadece bazı yerlerde kullanacağınız detaylar oldukça dikkat çekici ve şık olacaktır. Örneğin bir lambader ya da puf, tüm mekana sıra dışı bir hava katacağından önerilir. Sivri ayaklı masalar, mobilyalar ve kalın kaplamalar ön plana çıkacaktır. Renk seçiminde natural renkler tercih etmelisiniz. Krem, gri, siyah, kahve ve bej ile beyaz ve fildişi tonları bu tarzda en dikkat çeken renklerlerdir. Ayrıca, duvarlarda özelikle çiçek desenli ve pembe beyaz tonlardaki çiçek desenli duvar kağıtları o eski yıllardaki vintage havayı kolaylıkla yaratabilirsiniz.

En iyi dekorasyon ekibi olarak modernize edilmiş vintage örneklerini Vintage Salon Dekorasyonu  modellerini galerimizde topladık. İlginiz olmasa da bu tarzı beğeneceğinizi düşünüyoruz. Şimdi evinizeçok farklı bir hava katmak için birlikte Vintage salon dekorasyonlarına bakalım.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Küçük Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde en güzel oturma odası dekorasyonu, en modern oturma odası dekorasyonu ve en şık oturma odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ